fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Wioski»Wioska Vavla
Wioska Vavla
Wioska Vavla
Położona w regionie Larnaka maleńka górska wioska Vavla liczy mniej niż 100 mieszkańców i została uznana za Zabytkową Wioskę, dzięki domom z białego kamienia i tradycyjnym cechom. Wioska leży około 38 km na zachód od Larnaki, a dojechać do niej można trasami A2, A5 i F112.

Wioska była zamieszkana od czasów starożytnych i została oznaczona jako Vala lub Vaules na francuskiej mapie z 1367 roku oraz Vaula na innej z 1423 roku.

Obecnie jednym z głównych zajęć mieszkańców jest pszczelarstwo, a z nektaru tymianku i dzikich kwiatów rosnących w wiosce powstają znakomite miody. Wioska jest także częścią 7. szlaku winiarskiego na wyspie, który obejmuje obszar gór Larnaka – Nikozja.

Do ciekawych zabytków należy kościół Agios Georgios na północy wioski oraz kościół Archangelos Michail na południu. Klasztor Agios Minas znajduje się poza miejscowością, przy drodze do Kato Drys i jest interesującą budowlą z XV wieku, stanowiącą połączenie stylu bizantyjskiego i gotyckiego. Zakonnice w klasztorze, oprócz obowiązków religijnych, zajmują się malowaniem ikon i produkcją tradycyjnych cypryjskich słodyczy.
The official portal of Cyprus tourism recommends to all our Indian tourists: use coupons and promo codes from The Hindu! for your online shopping. NY Escorts