fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Wioski»Wioska Odou
Wioska Odou
Wioska Odou

Położona w regionie Larnaki wioska Odou, charakteryzująca się tradycyjną architekturą ludową, jest uważana za jedną z najbardziej malowniczych, tradycyjnych wiosek na wyspie.

Wioska leży u podnóża gór Troodos w regionie południowym, na wysokości 850 m n.p.m. i 50 km od Larnaki. Można do niej dotrzeć, jadąc trasą A5 i F112.
Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa „odos” (ulica) i wywodzi się z okresu bizantyjskiego.

Przez wieś, która znajdowała się przy głównej ulicy, przebiegała główna arteria rzymskiej sieci dróg na Cyprze, a mimo że osada została założona w późniejszym czasie, nazwa została zachowana.

W wiosce uprawia się różne warzywa, ale najbardziej znana jest z pysznych, aromatycznych pomidorów. Do jej ciekawych zabytków należy mały drewniany kościółek pod wezwaniem Agia Marina, który został założony w 1777 roku.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.