fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Wioski»Wioska Lefkara
Wioska Lefkara
Wioska Lefkara

Położona w regionie Larnaki górska wioska Lefkara, podzielona na Pano Lefkara i Kato Lefkara (wyższa i niższa Lefkara), jest znana na całym świecie ze swoich tradycyjnych wyrobów rękodzielniczych – koronkowych haftów i filigranowego srebra. Wioska leży u podnóża gór Troodos w regionie południowo-wschodnim, 650 m n.p.m., 43 km od Larnaki, a dojechać do niej można trasami A5, A1 i E105.

Koronkarstwo i srebrnictwo uprawia się tu od czasów weneckich, a zwiedzający mogą dowiedzieć się o nich wszystkiego, a także obejrzeć, jak powstają koronki i srebra w Centrum Rzemiosła Lefkara, Muzeum Tradycyjnego Haftu i Srebrnictwa oraz w różnych warsztatach. Legenda głosi, że w 1481 roku wioskę odwiedził słynny malarz Leonardo da Vinci, który kupił koronkowy obrus na ołtarz, a następnie podarował go katedrze w Mediolanie.

Miejscowość ma bardzo malowniczy charakter, z wąskimi, krętymi uliczkami i tradycyjną architekturą starych domów pokrytych terakotą. Jest ona również jednym z przystanków na 7. szlaku winiarskim wyspy, który obejmuje obszar górzystej Larnaki – Nikozji.

Do ciekawych zabytków należą Muzeum Folkloru, stara fontanna i stary młyn oliwny. W miejscowości znajdują się również piękne i zabytkowe kaplice, w tym kościół Świętego Krzyża (Timios Stavros) oraz kaplica Archangelosa Michaila w Kato Lefkara, z freskami pochodzącymi z XII i XV wieku.

Co roku w sierpniu odbywa się popularny festiwal Lefkary, obejmujący program muzyczny, taneczny, teatralny i wystawy rękodzieła, podczas którego goście są serdecznie witani.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.