fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Wioski»Wioska Kato Drys
Wioska Kato Drys
Wioska Kato Drys

Położona w regionie Larnaki maleńka górska wioska Kato Drys jest sielska i malownicza, stanowiąc idealne miejsce do uprawiania agroturystyki. Wioska znajduje się 36 km na południowy zachód od Larnaki i można do niej dojechać jadąc drogami A5 i A1, a następnie trasą E105. Przed dotarciem do wsi Pano Lefkara należy skręcić w lewo, w kierunku Kato Drys.

Kato Drys oznacza po grecku „niższy dąb”, a miejscowość istnieje od czasów bizantyjskich – określana jest jako miejsce narodzin świętego Neofity pustelnika (Agios Neofytos), a na starych mapach pojawia się także nazwa Catodi.

Produkcja rolna obejmuje m.in. winogrona, owoce cytrusowe, migdały, oliwki i karob, a w wiosce, która sąsiaduje z obszarem Lefkary, uprawia się także rękodzieło – słynne koronki z Lefkary.

Wioska jest częścią siódmego szlaku winiarskiego na wyspie, obejmującego obszar górski Larnaka – Nikozja. Znajdują się tu dwa ciekawe muzea: Muzeum Wiejskie oraz Muzeum Pszczół i Haftu, a także dwa ważne kościoły: Panagia Eleousa z XV w. i Agios Charalambos z początku XIX w.

Co roku w lipcu w wiosce odbywa się tutaj jeden z największych letnich festiwali muzycznych Feggaros.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.