fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Wioski»Wioska Kalavasos
Wioska Kalavasos
Wioska Kalavasos

Położona w regionie Larnaki, na zachodnim brzegu rzeki Vasilikos, wioska Kalavasos słynie z neolitycznej osady i stanowiska archeologicznego Tenta. Miejscowość leży 40 km na południowy zachód od Larnaki i można do niej dojechać drogami A5 i A1 oraz trasą E106.

Uważa się, że nazwa Kalavasos pochodzi od starożytnego greckiego słowa „vassa”, oznaczającego lesistą dolinę, co wskazuje na bujne krajobrazy. Rośnie tu m.in. sosna, oleaster, żarnowiec, skalnica i macierzanka. Uprawia się tu m.in. owoce cytrusowe, oliwki i karob, które nawadniane są przez zaporę wodną.

Do innych ciekawych zabytków należy kościół Panagia Titiotissa, znajdujący się w centrum wioski. Kościół pochodzi z 1878 roku, a swoją nazwę zawdzięcza potokowi Tetios. W ikonostasie znajduje się ważna dwustronna ikona z XVI wieku, przedstawiająca z przodu Matkę Boską, a z tyłu ukrzyżowanie.

Piękna i spokojna okolica wioski sprawia, że jest ona doskonałym miejscem do uprawiania agroturystyki.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.