fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Wioski»Wioska Paralimni
Wioska Paralimni
Wioska Paralimni
Paralimni to główny obszar wypoczynkowy w regionie Famagusta, obejmujący dzielnicę Protaras, która jest popularnym ośrodkiem turystycznym.

Krajobraz usiany jest setkami wiatraków, a okolica słynie z plaż o krystalicznie czystej wodzie i miękkim, pudrowym piasku. Szczególnie piękny jest Park Naturalnego Lasu na Przylądku Greko, położony na południowy wschód od Protaras, z zatoczkami, jaskiniami, rzadką florą i fauną oraz wspaniałymi widokami.

Inne interesujące miejsca to Muzeum Folkloru Paralimni / Dom Tradycji, w którym przedstawiono życie codzienne w dawnych czasach, oraz schroniska rybackie św. Mikołaja i kaplice Agia Triada.

W okolicy znajdują się także ważne zabytki sakralne, w tym XIII-wieczny dwunawowy kościół pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny, ozdobiony niezwykłymi porcelanowymi talerzami z XVIII wieku, w którym mieści się niewielkie muzeum kościelne. W regionie znajduje się również wiele innych interesujących kościołów.

Corocznie 23 kwietnia odbywa się ważny festiwal religijny ku czci Agios Georgios, podczas którego turyści mogą wziąć udział w tradycyjnych uroczystościach, na które składają się stragany, imprezy rozrywkowe oraz lokalne potrawy i napoje. W ciągu roku w Protaras odbywają się również inne festiwale, takie jak Festiwal Kwiatów, Festiwal Powodzi i Letni Festiwal Filmowy.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.