fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Wioski»Wioska Frenaros
Wioska Frenaros
Wioska Frenaros
Położona w dystrykcie Famagusta wioska Frenaros została nazwana tak na cześć mnichów z Lusignan, którzy mieszkali w pobliskim klasztorze Panagia Hortakion i nazywali się Fremenors.

Jako jedna z żyznych „wiosek czerwonej ziemi” (Kokkinochoria), Frenaros jest jednym z głównych producentów arbuzów na wyspie i wydaje obfite plony tego soczystego i orzeźwiającego owocu. Odwiedzający coroczny Festiwal Arbuzów, odbywający się w lipcu, mogą skosztować świeżego arbuza i jego przetworów, takich jak lody i koktajle.

Do zabytków w miejscowości należą bizantyjskie kościoły Agios Andronikos i Michała Archanioła z XII wieku oraz XV-wieczny kościół Ajia Marina z interesującymi freskami.

Co roku 6 września odbywa się tu ważny festiwal religijny ku czci Archanioła Michała (Święto Archanioła Michała), podczas którego turyści mogą wziąć udział w tradycyjnym festynie, na który składają się stragany, zabawy oraz prezentacja lokalnych potraw i napojów.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.