fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Wioski»Wioska Deryneia (dystrykt Famagusta (Ammochostos))
Wioska Deryneia (dystrykt Famagusta (Ammochostos))
Wioska Deryneia (dystrykt Famagusta (Ammochostos))

Małe miasteczko Deryneia, pierwotnie znane jako Yerinia, położone w dystrykcie Famagusta, ma bogatą, starożytną przeszłość i prawdopodobnie było miejscem, do którego przybyli osadnicy po wojnie trojańskiej.

Jako jedna z żyznych „wiosek czerwonej ziemi” (Kokkinochoria), Deryneia jest głównym producentem truskawek na wyspie i słynie z soczystych, słodkich owoców. Goście odwiedzający odbywający się co dwa lata Festiwal Truskawek mogą skosztować świeżych truskawek i przetworów z nich zrobionych, takich jak sok, dżem, likier i lody.

W wiosce znajduje się Muzeum Sztuki Ludowej i Skansen Tradycyjnych Zawodów oraz Centrum Kultury Okupowanej Famagusty. W miejscowości znajduje się również kilka ważnych kościołów, w tym XV-wieczny kościół Agia Marina, bizantyjski kościół Panagia z zachowanymi XVII-wiecznymi ikonami oraz mały średniowieczny kościół Agios Georgios.

Co roku 16 grudnia odbywa się ważny festiwal religijny ku czci św. Modestego (Ajos Modestos, gr. Agios Modestos), podczas którego turyści mogą wziąć udział w tradycyjnych uroczystościach, na które składają się stragany, zabawy oraz lokalne potrawy i napoje.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.