fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Wioski»Wioska Lythrodontas
Wioska Lythrodontas
Wioska Lythrodontas
Do dużej, malowniczo położonej wioski Lythrodontas, znajdującej się w dystrykcie Nikozja, 31 km od stolicy, można dojechać drogą B1, a następnie E103. Znajduje się tu największe skupisko drzew oliwnych na wyspie, a w wiosce produkuje się oliwę z oliwek najwyższej jakości.

Wieś istnieje od czasów starożytnych i uważa się, że wzięła swoją nazwę od nazwiska jej założyciela Erythrodontasa, co po grecku oznacza „osobę, która ma czerwone zęby”. Była lennem pod rządami Franków i Wenecjan, a na starych mapach jest określana jako Litrodondi.

Oprócz podziwiania pięknego krajobrazu, goście mogą zwiedzić stary młyn i młyn oliwny, które zostały odrestaurowane i umożliwiają poznawanie w wirtualnej rzeczywistości dawnych zwyczajów panujących w wiosce.

W Lythrodontas znajduje się także kilka interesujących kościołów: główny kościół Agios Therapontas, kościoły: Archangelos Michael, Agios Georgios i Dziewicy Maryi (Panagia). Na południowy zachód od Lythrodontas znajduje się stary klasztor Proroka Eliasza, który obecnie należy do klasztoru Machairas.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.