fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Wioski»Wioska Kato Pyrgos
Wioska Kato Pyrgos
Wioska Kato Pyrgos

Chociaż wioska Kato Pyrgos leży w okręgu Nikozja, to z powodu inwazji tureckiej w 1974 roku można się do niej dostać jedynie przez region Pafos, jadąc autostradami A1 i A6. Po przyjeździe do Pafos należy jechać drogą B7, a następnie E704, aby znaleźć wioskę w sercu pięknego regionu Tylliria.

Zbudowana u północnych podnóży Troodos miejscowość, w wyjątkowy sposób łączy wybrzeże ze zboczami wzgórz, a otoczenie plaży i gór – w połączeniu ze świeżymi rybami, które pochodzą ze schroniska rybackiego w wiosce – sprawia, że jest to popularny kurort wakacyjny.

W miejscowości znajduje się również historyczna i ważna kaplica Matki Boskiej (Panagia tis Galoktistis), w której znajdują się hagiografie z XII i XIV wieku. Legenda mówi, że kaplica została zbudowana z mleka (z gr. galoktistis) po tym, jak Matka Boska wysłuchała modlitw mieszkańców wioski o uzdrowienie ich chorych owiec.

Na placu wiejskim rośnie stary dąb z 1898 roku, który ma ponad 20 m wysokości. Na pobliskich polach uprawia się różne owoce, a szczególną sławą cieszą się brzoskwinie z Pyrgos. Kato Pyrgos jest również znane jako jeden z głównych producentów naturalnego węgla drzewnego na wyspie.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.