fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Wioski»Wioska Katydata
Wioska Katydata
Wioska Katydata
Do małej wioski Katydata, położonej w dystrykcie Nikozja, 56 km od stolicy, można dojechać drogą B9 w kierunku górzystego regionu doliny Solea.

Przez wioskę przepływają dwie rzeki: Karkotis i Setrahos, które nadają jej nazwę, pochodzącą od słów „kato” (pod) i „ydor” (woda). Nazwa ta przetrwała przez wieki; w średniowieczu nazywano ją Cattidata.

Główny kościół jest poświęcony Agios Ioannis Theologos i został zbudowany w 1870 oku. na miejscu ruin starszego kościoła.

Pobliska kopalnia miedzi Skouriotissa jest eksploatowana od starożytności i była –  nadal jest – największą na wyspie. Obecnie jest to jedyna czynna kopalnia na Cyprze, która wciąż produkuje katody miedziane. W pobliżu znajduje się również interesujące muzeum górnictwa, które prezentuje działalność górniczą na tym terenie.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.