fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Wioski»Wioska Evrychou
Wioska Evrychou
Wioska Evrychou
Wioska Evrychou, położona w dystrykcie Nikozja, jest rolniczym centrum regionu Solea. Do wioski, położonej około 50 km na południowy zachód od Nikozji, można dojechać drogą B10, a następnie B9, prosto do serca doliny Solea.

Jej zielony krajobraz jest usiany małymi strumieniami, które spływają ze zboczy w kierunku doliny Karkotis, porośniętej różami skalnymi, terebintami, przymiotnem białym i sosnami. Chociaż miejscowość jest ważnym producentem wielu rodzajów owoców, najbardziej znana jest z jabłek.

Evrychou zachowuje swój tradycyjny charakter dzięki starym domom wykonanym z miejscowego kamienia, ze spadzistymi dachami pokrytymi dachówką i drewnianymi balkonami. Wśród wiejskich kościołów najbardziej godne uwagi są Agios Georigios i Agia Marina. Koniecznie trzeba też zobaczyć stare młyny wodne w wiosce Młyn Styllis (ang. Mill of Styllis), które stanowią doskonały przykład cypryjskiej architektury ludowej.

Wyjątkową atrakcją wioski jest Muzeum Kolei Cypryjskich, które mieści się w starym dworcu kolejowym. Eksponowane są tu oryginalne dokumenty, rysunki, zdjęcia i różne przedmioty związane z nieistniejącym już systemem kolei cypryjskich, a także modele w skali 1:1 głównych stacji i taboru kolejowego.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.