fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Wioski»Wioska Alona (dystrykt Nikozja (Lefkosia))
Wioska Alona (dystrykt Nikozja (Lefkosia))
Wioska Alona (dystrykt Nikozja (Lefkosia))
Stara wioska Alona, położona w dystrykcie Nikozja, znajduje się na wysokości 1200 m n.p.m. w paśmie górskim Troodos, w malowniczym regionie Pitsilia. Miejscowość oddalona jest o zaledwie 53 km od Nikozji, a dojechać do niej można trasą E902, a następnie E903.

W wiosce produkuje się lokalny alkohol Zivania, a tradycja ta jest celebrowana podczas dorocznego festiwalu, który odbywa się w listopadzie. W trakcie festiwalu zwiedzający mogą spróbować i kupić Zivanię, dowiedzieć się wszystkiego o jej produkcji, skorzystać z programu rozrywkowego oraz zrobić zakupy na wielu straganach z tradycyjnymi wyrobami.

Do ciekawych zabytków w wiosce należą dwa starożytne kościoły: Panagia Kardakiotissa z XV wieku i Agios Georgios, w którym znajduje się wyjątkowa ikona świętego z 1835 roku. Co roku 3 listopada na placu wioski odbywa się wielka uroczystość ku czci świętego.

Na placu wiejskim zaczyna się również malownicza ścieżka dydaktyczna, która prowadzi przez sady orzechów laskowych i wiśni. Wiosną na wilgotniejszych odcinkach ścieżki można zobaczyć fiołki, paprocie, a nawet liliowce, natomiast zimą krajobraz dominują dzikie cyklameny.

Piękno wioski podkreślają liściaste krajobrazy stanowiące inspirację dla artystów, w tym wielu znakomitości współczesnego malarstwa cypryjskiego.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.