fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Szlakiem Cypryjskich Winnic»Szlak winiarski Commandaria (wiejski)
Szlak winiarski Commandaria (wiejski)
Szlak winiarski Commandaria (wiejski)
Cofnij się w czasie i odkryj tajemnice najstarszego i najsłynniejszego wina na wyspie – słodkiego wina deserowego Commandaria, które od wieków cieszy się uznaniem i światową sławą.

Trasa prowadząca przez 14 wiosek Commandarii sięga 1192 roku, kiedy to rycerze zakonu św. Jana doskonalili produkcję pierwszego na świecie wina o tej nazwie. To słodkie wino wzięło swoją nazwę od miejsca, w którym było głównie produkowane – La Grande Commanderie – czyli od obszaru znanego obecnie jako Kolossi. Commandaria cieszyła się tak wielką sławą, że wygrała nawet w pierwszym odnotowanym konkursie degustacji win – „Bitwie win” – który odbył się w XIII wieku i został zorganizowany przez króla Francji Filipa Augusta.

Rodzime winogrona mavro (czerwone) i xynisteri (białe) zbierane są późno w sezonie i suszone na słońcu, aby wzmocnić ich naturalny słodki smak, co nadaje napojowi charakterystyczny posmak. Suszone winogrona są następnie wyciskane, a wyciek zbierany i poddawany fermentacji w zbiornikach lub ogromnych glinianych dzbanach – podobnie jak w dawnych czasach.

Na tej trasie znajdują się cztery winiarnie, a zwiedzanie regionu nie jest kompletne bez zatrzymania się przy odnowionej prasie winiarskiej w Laneia, która była konserwowana przez wieki i służy jako przypomnienie wspaniałej przeszłości winiarskiej tego regionu. Innym popularnym miejscem jest średniowieczny zamek Kolossi – La Grande Commanderie, jak go niegdyś nazywano.

Same wioski znajdują się na wysokości od 500 do 900 m n.p.m. Krajobraz, w którym uprawia się winorośl, sąsiaduje z gęstą, dziką roślinnością i rzadkimi lasami, a bogata flora i fauna robią duże wrażenie, podobnie jak zabytki historyczne i archeologiczne znajdujące się w okolicy. Na tym obszarze znajduje się również największa na Cyprze zapora wodna Kouris, oraz ważne tereny podmokłe.
Ta trasa historyczna przebiega przez: Limassol, Kolossi, Erimi, Monagri, Agios Georgios, Silikou, Doros, Laneia, Trimilkini, Agios Mamas, Kapileio, Zoopigi, Kalo Chorio, Agios Pavlos, Agios Konstantinos, Louvaras, Gerasa i Apsiou.

VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.