fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Słońce i Morze»Plaże»Makronisos Beach - Blue Flag - Plaża Makronisos – Błękitna Flaga
Makronisos Beach - Blue Flag - Plaża Makronisos – Błękitna Flaga
Makronisos Beach - Blue Flag - Plaża Makronisos – Błękitna Flaga

Malownicze skupisko zatoczek.

Położona 5 km od centrum popularnego kurortu turystycznego Agia Napa, długa na 350 m plaża Makronisos jest w rzeczywistości malowniczym skupiskiem trzech zatoczek, rozciągających się od dobrze osłoniętej plaży Makronisos.

Małe zatoki, z drobnym, złotym piaskiem i stosunkowo spokojnymi, krystalicznie czystymi wodami, rozciągają się w różnych kierunkach: na zachód, południowy zachód i południowy wschód. Południowo-zachodnia część znajduje się na specjalnym obszarze chronionym w ramach sieci Natura 2000.
Na plaży znajdują się toalety, przebieralnie, leżaki, parasole i sprzęt do uprawiania sportów wodnych, a w pobliżu jest sklep spożywczy. W okolicy znajdują się również różne restauracje i kioski.

Od kwietnia do października na plaży stacjonują ratownicy wyposażeni w sprzęt ratunkowy.

W pobliżu plaży znajduje się interesujące stanowisko archeologiczne grobowców Makronisos, można też wybrać się na spacer na wschód do plaży Vathia Gonia lub na zachód do plaży Agia Tekla.

Łatwo tu dotrzeć pieszo, rowerem lub samochodem, a na miejscu jest parking.


Współrzędne GPS:          Lat (szer.): 34.982847; Lon (dł.): 33.955065
The official portal of Cyprus tourism recommends to all our Indian tourists: use coupons and promo codes from The Hindu! for your online shopping. NY Escorts