fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Słońce i Morze»Plaże»Plaża Makronisos – Błękitna Flaga
Plaża Makronisos – Błękitna Flaga
Plaża Makronisos – Błękitna Flaga

Malownicze skupisko zatoczek.

Położona 5 km od centrum popularnego kurortu turystycznego Agia Napa, długa na 350 m plaża Makronisos jest w rzeczywistości malowniczym skupiskiem trzech zatoczek, rozciągających się od dobrze osłoniętej plaży Makronisos.

Małe zatoki, z drobnym, złotym piaskiem i stosunkowo spokojnymi, krystalicznie czystymi wodami, rozciągają się w różnych kierunkach: na zachód, południowy zachód i południowy wschód. Południowo-zachodnia część znajduje się na specjalnym obszarze chronionym w ramach sieci Natura 2000.
Na plaży znajdują się toalety, przebieralnie, leżaki, parasole i sprzęt do uprawiania sportów wodnych, a w pobliżu jest sklep spożywczy. W okolicy znajdują się również różne restauracje i kioski.

Od kwietnia do października na plaży stacjonują ratownicy wyposażeni w sprzęt ratunkowy.

W pobliżu plaży znajduje się interesujące stanowisko archeologiczne grobowców Makronisos, można też wybrać się na spacer na wschód do plaży Vathia Gonia lub na zachód do plaży Agia Tekla.

Łatwo tu dotrzeć pieszo, rowerem lub samochodem, a na miejscu jest parking.


Współrzędne GPS:          Lat (szer.): 34.982847; Lon (dł.): 33.955065
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.