fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Słońce i Morze»Plaże»Foinikoudes Beach - Blue Flag - Plaża Foinikoudes – Błękitna Flaga
Foinikoudes Beach - Blue Flag - Plaża Foinikoudes – Błękitna Flaga
Foinikoudes Beach - Blue Flag - Plaża Foinikoudes – Błękitna Flaga
Najsłynniejsza promenada w Larnace.

Najsłynniejsza w Larnace promenada Foinikoudes (gr. „palmy”) to 600-metrowy odcinek, który łączy w sobie wybrzeże, rozrywkę i kulturę na całej porośniętej drzewami palmowymi długości.

Piasek tu jest drobny, w różnych odcieniach brązu i beżu, a wody spokojne i płytkie, otoczone przystanią z molo i portem rybackim na jednym końcu oraz drugim molo i średniowiecznym fortem na drugim.

Na plaży znajdują się toalety, prysznice, przebieralnie, leżaki, parasole, kosze na śmieci, kosze do segregacji odpadów oraz bar plażowy. Na pasie plaży znajdują się również kawiarnie, bary, restauracje, kioski, hotele i lokale rozrywkowe, a także ławki i dużo zieleni. Równolegle przebiega główne centrum handlowe miasta.

W okresie od czerwca do października na plaży stacjonują ratownicy wyposażeni w sprzęt ratunkowy. Plaża oferuje również dostęp dla osób niepełnosprawnych, w tym specjalny wózek inwalidzki znajdujący się przy wieży ratowniczej, który umożliwia osobom niepełnosprawnym wejście do morza z pomocą ratowników.

Na plaży można uprawiać różne sporty wodne, odbywają się tu również duże turnieje sportowe, a także koncerty na Scenie Nadmorskiej i dwóch głównych placach – na jednym z nich znajduje się fontanna i ławki. Dzięki temu przyciąga tłumy, a szczególnie popularna jest wśród rodzin, zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem.

Wycieczki morskie w Larnace, w tym wyprawy wędkarskie, minipołowy i nurkowanie, są dostępne z przystani w Larnaka Marina, znajdującej się na początku promenady Foinikoudes.

Dostęp do plaży jest łatwy pieszo, rowerem, autobusem lub samochodem, ponieważ w okolicy znajduje się kilka miejskich i prywatnych parkingów, a wiele punktów wejściowych ze ścieżkami i chodnikami prowadzi do plaży i znajdujących się przy niej lokali.

Współrzędne GPS:          Lat (szer.): 34.913895; Lon (dł.): 33.638418
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.