fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Słońce i Morze»Plaże»Mckenzie Beach - Blue Flag - Plaża Mckenzie – Błękitna Flaga
Mckenzie Beach - Blue Flag - Plaża Mckenzie – Błękitna Flaga
Mckenzie Beach - Blue Flag - Plaża Mckenzie – Błękitna Flaga
Gorące miejsce na wyspie.

Położona w pobliżu dawnego lotniska w Larnace, bardzo popularna plaża Mckenzie, to pas o długości 1 km z drobnym piaskiem w różnych odcieniach brązu i beżu, spokojnymi, czystymi i płytkimi wodami oraz obfitą zielenią.

Na plaży znajdują się toalety, prysznice, przebieralnie, leżaki, parasole, kosze na śmieci, a także liczne kawiarnie, bary, restauracje i kluby, wśród których znajdziemy najlepsze nocne lokale na wyspie.

W okresie od czerwca do października na plaży stacjonują ratownicy wyposażeni w sprzęt ratunkowy.

Ze względu na swoje położenie plaża jest idealnym miejscem do obserwowania samolotów. Na plaży można uprawiać różne sporty wodne, znajdują się też place zabaw dla dzieci oraz urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu.

Przez cały rok na scenie nad brzegiem morza odbywają się koncerty, a wzdłuż pasa organizowane są targi sztuki i stragany. W pobliżu znajdują się główne atrakcje turystyczne: Słone Jezioro w Larnace i meczet Hala Sultan Tekke.

W ciągu dnia plaża przyciąga zarówno rodziny, jak i młodsze osoby, natomiast nocą jest popularnym miejscem spotkań w klubach.

Dostęp do plaży jest łatwy i bezpieczny – pieszo, rowerem, autobusem lub samochodem – dzięki dużemu parkingowi miejskiemu obsługującemu plażę oraz wielu wejściom ze ścieżkami i chodnikami prowadzącymi na plażę i do położonych przy niej lokali.

Plaża oferuje również dostęp dla osób niepełnosprawnych.

Współrzędne GPS:          Lat (szer.): 34.889136; Lon (dł.): 33.637372
The official portal of Cyprus tourism recommends to all our Indian tourists: use coupons and promo codes from The Hindu! for your online shopping. NY Escorts