fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Słońce i Morze»Plaże»Plaża Kastella, Larnaka – Błękitna Flaga
Plaża Kastella, Larnaka – Błękitna Flaga
Plaża Kastella, Larnaka – Błękitna Flaga
Mała plaża „tropikalna”.

Położona przy przystani rybackiej Psarolimano w Larnace, plaża Kastella to 600-metrowy pas z drobnymi piaskiem w różnych odcieniach brązu i beżu, spokojną, czystą i płytką wodą morską oraz odrobiną zieleni.

Na plaży znajduje się szereg usług i udogodnień, w tym toalety, prysznice, przebieralnie, leżaki, luksusowe podwójne leżaki, parasole, bar na plaży i kosze na śmieci, a wyposażenie i styl obiektów sprawia wrażenie tropikalnej wyspy.

W okresie od czerwca do października na plaży stacjonują ratownicy wyposażeni w sprzęt ratunkowy.

W okolicy plaży znajduje się wiele tradycyjnych tawern rybnych, słynących ze świeżych ryb złowionych przez miejscowych rybaków w pobliskiej przystani rybackiej.

Ponadto w pobliżu znajdują się restauracje, bary, lodziarnie i kioski. Dzięki temu plaża Kastella przyciąga zarówno rodziny, jak i młodsze osoby.

Dostęp do plaży jest łatwy i bezpieczny – pieszo, rowerem, autobusem lub samochodem, ponieważ przystanek autobusowy znajduje się kilka metrów wzdłuż drogi, a równolegle biegnie ścieżka rowerowa. Naprzeciwko plaży znajduje się parking miejski, a także sąsiadująca z nim wiata rybacka.

Plaża jest również przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Współrzędne GPS:          Lat (szer.): 34.89834; Lon (dł.): 33.63887