fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Słońce i Morze»Plaże»Plaża Faros, Pafos – Błękitna Flaga
Plaża Faros, Pafos – Błękitna Flaga
Plaża Faros, Pafos – Błękitna Flaga

Malownicze, wiejskie wybrzeże.

Słynna plaża Faros (latarnia morska) w miejscowości Pervolia w Larnace to 500-metrowy pas drobnego piasku w różnych odcieniach beżu, spokojnych, płytkich wód morskich oraz dużej ilości drzew i zieleni. Znajduje się ona na południe od Pervoli, na przylądku Kiti.

Na plaży znajdują się toalety, prysznice, przebieralnie, leżaki, parasole, kosze na śmieci, kosze do segregacji odpadów oraz plac zabaw dla dzieci. Od czerwca do września na plaży stacjonują ratownicy wyposażeni w sprzęt ratunkowy.

Na wybrzeżu można uprawiać różne sporty wodne, jest tu też małe boisko do siatkówki, a także punkty gastronomiczne, co sprawia, że jest to dobry wybór zarówno dla rodzin, jak i młodszych osób. Sama latarnia jest malownicza i stanowi słynny zabytek w okolicy.

Dostęp do niej jest łatwy – pieszo, rowerem, autobusem lub samochodem – szlakom spacerowym, ścieżkom rowerowym i parkingom.

Plaża jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych.


Współrzędne GPS:          Lat (szer.): 34.821508; Lon (dł.): 33.604348
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.