fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Słońce i Morze»Nurkowanie»Cyclops
Cyclops
Cyclops
Uważane za jedno z najpiękniejszych miejsc nurkowych w rejonie Przylądka Gkreko, miejsce to bierze swoją nazwę od jaskini powyżej, która według legendy była kryjówką mitycznego jednookiego cyklopa. Jest to raczej wspaniała, na wpół zanurzona grota z oszałamiającą topografią ogromnych głazów, skał, trawy morskiej i piasku – w tym piaszczystą, wznoszącą się między łąkami trawy morskiej Posidonia ścieżką.

Wszechstronność nurkowiska sprawia, że jest ono popularne, ponieważ oferuje każdemu poziomowi nurkowania inne wrażenia. Jest idealny jako miejsce do ćwiczeń mapowania, nurkowania nocnego, nawigacji i głębokich nurkowań, a także snorkelingu. W związku z tym zarówno początkujący, jak i nurkowie techniczni będą zadowoleni z odkrywania ciekawego podwodnego krajobrazu i życia morskiego klifu, w tym m.in. leszcza, granika, skrzydlicy, mureny, ślimaka nagoskrzelnego, jeżowców i rozgwiazd.


Lokalizacja: Zatoka Connous - Prataras, Amochstos
Współrzędne GPS: 34° 59'10.24"N 34°4'35.99"E
Rodzaj miejsca nurkowego: Skaliste, Piaszczyste, Drop-off (klif)
Głębokość: 45 metrów
Widoczność: 20+ metrów
Dojazd: Brzeg (trudny) / Łodzią
Wymagane kwalifikacje: Wody otwarte
Kategoria nurkowania:Nurkowanie rekreacyjnei techniczne
 
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.