fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Słońce i Morze»Nurkowanie»Liberty Shipwreck
Liberty Shipwreck
Liberty Shipwreck
Wrak Liberty został zatopiony w Protaras Marine Protected Area (MPA) w 2009 roku, aby stworzyć sztuczną rafę, do której później dołączył wrak Nemesis III, który został zatopiony w 2013 roku.

Wrak – dawniej rosyjski statek towarowy – znajduje się w pozycji pionowej, zaledwie 90 metrów od Nemesis III, co czyni go idealnym miejscem do nurkowania na skuterze. Jest to tym ciekawsze, że dwumetrowy krzyż został tam zanurzony przez słynnego rosyjskiego odkrywcę Fiodora Koniuchowa, a później rosyjska szkoła nurkowania dobudowała do niego figurę Matki Boskiej.

Miejsce to jest bezpieczne i idealne do podstawowego nurkowania wrakowego i nagradza nurka obfitym życiem morskim, w tym jasnym ukwiałem na pokładzie. Zalecana jest latarka, aby w pełni docenić olśniewające kolory. Inne organizmy morskie to leszcze, graniki, skrzydlice, mureny, ślimaki morskie, kałamarnice i rurki.

Lokalizacja: Protaras, Ammochostos
Współrzędne GPS: 35°2'59.47"N 34° 2'11.76"E
Rodzaj miejsca nurkowego: Wrak (nadaje się również do nurkowania na skuterze)
Głębokość: 27 metrów
Widoczność: 20+ metrów
Wymiary: 37 metrów długości / 10 metrów szerokości
Dojazd: Łodzią
Wymagane kwalifikacje: Zaawansowany nurek na wodach otwartych / z łodzi
Kategoria nurkowania: Nurkowanie rekreacyjne
 
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.