fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Słońce i Morze»Nurkowanie»Costantis Wrak statku
Costantis Wrak statku
Costantis Wrak statku
Wrak Costandis jest jednym z dwóch wraków, obok wraku lady Thetis, które tworzą Morski Obszar Chroniony Dasoudi (MPA, przy czym oba zostały zatopione w 2014 roku, aby stworzyć sztuczną rafę i wzbogacić różnorodność morską, dodatkowo wspomagane przez serię konstrukcji zatopionych w MPA w 2016 roku.

Statek był kiedyś trawlerem dennym o nazwie Zolotets (zbudowany w ZSRR w 1989 roku) i znajduje się zaledwie 200 metrów od statku Lady Thetis, co czyni to miejsce idealnym do nurkowania skuterem, a także dla nurków na każdym poziomie zaawansowania, a zwłaszcza jako wprowadzenie do nurkowania wrakowego.

Na tym interesującym wraku jest wiele do odkrycia, z łatwymi przejściami i opcjami penetracji. Wśród godnych uwagi cech znajdują się pokład, sterówka, ładownia i cylinder owinięty drutem, podczas gdy maszynownia jest idealna na kursy specjalizacji wrakowej. Latarka jest wskazana w ciemniejszych miejscach, gdzie światło ujawni również zaczarowane stworzenia ukrywające się we wszystkich zakamarkach i szczelinach.

Życie morskie na wraku tętni życiem od czasu jego zanurzenia. Gatunki, które można zobaczyć, to leszcze, ważki, skrzydlice, mureny, papugoryby, ślimaki morskie i rurki, a także seriole, które przepływają sezonowo. Widuje się również żółwie, czasami zagnieżdżone w trawie morskiej.


Lokalizacja: Dasoudi, Lemesos
Współrzędne GPS: 34°40'46.63"N 33° 5'6.67"E
Rodzaj miejsca nurkowego: Wrak (nadaje się również do nurkowania na skuterze)
Głębokość: 24 metry
Widoczność: 20+metrów
Wymiary: 23 metry długości / 9 metrów szerokości
Dojazd: Łodzią
Wymagane kwalifikacje: Zaawansowany nurek na wodach otwartych / z łodzi
Kategoria Nurkowania: Nurkowanie Rekreacyjne
 
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.