fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Słońce i Morze»Nurkowanie»Miejsce nurkowe statek Lady Thetis (sztuczna rafa)
Miejsce nurkowe statek Lady Thetis (sztuczna rafa)
Miejsce nurkowe statek Lady Thetis (sztuczna rafa)
Wrak Lady Thetis jest jednym z dwóch wraków, które tworzą Obszar Chroniony Morza Dasoudi (MPA), obok wraku Costandis, przy czym oba zostały zatopione w 2014 r. w celu stworzenia sztucznej rafy i wzbogacenia różnorodności morskiej, dodatkowo wspomagane przez serię konstrukcji zatopionych w MPA w 2016 r.

Statek był pierwotnie przybrzeżnym statkiem pasażerskim o nazwie Reiher (zbudowanym w Niemczech Zachodnich w 1953 roku), a następnie cypryjskim statkiem pasażerskim. Obecnie znajduje się zaledwie 200 metrów od wraku Costandis, co sprawia, że miejsce to jest idealne do nurkowania na skuterze, a także dla nurków na każdym poziomie zaawansowania, a zwłaszcza jako wprowadzenie do nurkowania wrakowego.
Oferując łatwe przepłynięcie i opcje penetracji dla bardziej żądnych przygód nurków, wrak zatonął w taki sposób, że jest teraz "wkopany" w dno morskie, oferując większą głębokość wewnątrz, blisko stępki. Inne interesujące miejsca to pokład z pozostałościami małych stolików, które obecnie preferują ukwiały - powrót do czasów, gdy statek był małym statkiem wycieczkowym, a także jadalnia z oknem. Kolorowe rośliny morskie zamieszkują teraz schody.
Życie morskie na rafie jest bogate i zróżnicowane, z gatunkami takimi jak leszcze, ważki, skrzydlice, mureny, ślimaki nagoskrzelne, papugoryby, ślimaki morskie i rureczniki, a także seriole, które przechodzą sezonowo.


Wynajem: Dasoudi, Lemesos
Współrzędne GPS: 34°40'55.78"N 33° 5'1.99"E
Rodzaj miejsca nurkowego: Wrak (nadaje się również do nurkowania na skuterze)
Głębokość: 19 metrów
Widoczność: 20+metrów
Wymiary:
Dostęp: Łodzią
Wymagane kwalifikacje: Zaawansowany nurek na wodach otwartych / z łodzi
Kategoria nurkowania: Nurkowanie rekreacyjne
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.