fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Słońce i Morze»Nurkowanie»The Zenobia Wreck Diving Site
The Zenobia Wreck Diving Site
The Zenobia Wreck Diving Site

MS Zenobia zasłużenie plasuje się wśród 10 najlepszych miejsc do nurkowania wrakowego na świecie i szczyci się najbogatszym wachlarzem życia morskiego na wyspie.

Szwedzki prom klasy Challenger przewoził 108 ciężarówek przegubowych z różnorodnym ładunkiem, kiedy zatonął u wybrzeży Larnaki w 1980 roku podczas swojego dziewiczego rejsu, co  sprawiło, że zyskał nazwę "Titanika Morza Śródziemnego".

Z powodu awarii wspomagającego komputerowego systemu stabilizacji, prom powoli przechylał się w ciągu kilku dni, zanim w końcu zatonął na lewej burcie, gdzie teraz leży na płaskim podłożu z piasku i skał, zapraszając nurków do odkrywania jego bogatych skarbów. Ponieważ jest tak wiele do odkrycia, zaleca się wykonanie dwóch nurkowań, aby w pełni doświadczyć wszystkiego, co Zenobia ma do zaoferowania.

Do najważniejszych atrakcji tego słynnego nurkowania należą: 100 ciężarówek, które unoszą się w niesamowitym zawieszeniu w ogromnej ładowni; maszynownia; Dwa ogromne śmigła i oczywiście sam ładunek, który w momencie zatonięcia szacowano na 200 milionów funtów. Uwieczniony ładunek obejmuje blizny, sprzęt wojskowy, gry, systemy telekomunikacyjne i żywność. Są nawet nienaruszone jaja kurze!

Wśród niesamowitego życia morskiego jest nieśmiała, osiadła murena i odwiedzające żółwie, podczas gdy wiele innych stworzeń morskich jest nieobfitych, takich jak barakudy, leszcze, graniki, walety,  skrzydlice, ośmiornice, ślimaki morskie, gąbki, rozgwiazdy, płaszczki, ryby spustowe i robaki.
Zwiedzaj nurkowanie wirtualnie tutaj.


Lokalizacja:ZatokaLarnaka
Współrzędne GPS:34°53'31.80"N 33° 39'16.20"E
Rodzaj miejsca nurkowego:wrak (nadaje się również do nurkowania na skuterze)
Głębokość:16– 42 metry
Widoczność:25+metry
Wymiary:172 metry długości / 28 metrów szerokości
Dojazd:Łodzią (1,5 km od brzegu)
Wymagane kwalifikacje:Zaawansowany nurek na wodach otwartych / z łodzi
Kategoria nurkowania:Nurkowanie rekreacyjnei techniczne
 

VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.