fbpx
PL
You are here:Home»Places to go»Villages»Woska Sotira
Woska Sotira
Woska Sotira

Wioska Sotira, położona w okręgu Famagusta, jest jedną z rolniczych „wiosek czerwonej ziemi” (Kokkinochoria). Produkuje się tu soczyste arbuzy, figi i granaty, a także kolokasi (korzeń taro, colocasia esculanta), którego święto obchodzone jest co roku we wrześniu.

Wioska została założona w okresie bizantyjskim i nazwana na cześć Jezusa Zbawiciela (Sotiros Christou). Do jej ciekawych zabytków należy kościół poświęcony przemienieniu Jezusa Chrystusa (Metamorphosis tou Sotiros), który jest ważnym zabytkiem średniowiecznym z XVI wieku, oraz Muzeum Kościelne. W okolicy znajduje się kilka innych kościołów z XIII-XVI w., w tym kościół Panagia Chordakion w kształcie krzyża, kościół Agios Georgios Chordakion, kościół Agios Theodoros, z którego zachował się tylko przedsionek, oraz Agios Mamas.

Do ważnych festiwali w wiosce należy tradycyjny festiwal Sotira, który odbywa się corocznie na przełomie czerwca i lipca, oraz ważny festiwal religijny Święto Zbawiciela, który odbywa się ku czci Sotirosa Christu corocznie w dniu 6 sierpnia.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.