fbpx
PL
You are here:Home»Places to go»Villages»Agia Napa village
Agia Napa village
Agia Napa village
Położona w dzielnicy Ammochostos (Famagusta), niegdyś senna wioska rybacka Agia Napa słynie z oszałamiających wybrzeży, a także z tego, że jest najlepszym miejscem życia nocnego, znanym na całym świecie.

Jest domem dla jednych z najlepszych plaż na wyspie, jego pasy różnią się od tętniących życiem do odosobnionych, podczas gdy obszar ten obejmuje również Park Przyrody Leśnej Cape Gkreko, który jest szczególnie piękny z zatoczkami, jaskiniami, rzadką florą i fauną oraz zapierającymi dech w piersiach widokami.

Sercem wioski jest plac, na którym stoi średniowieczny klasztor, który w ciągu dnia jest spokojnym punktem orientacyjnym, podczas gdy wieczorem okolica tętni życiem i energią, gdy bary i kluby ożywają. Plac jest również sceną wielu wydarzeń kulturalnych, w tym Festiwalu Średniowiecznego w październiku, Festiwalu Dziecięcego i Letniego Festiwalu Agia Napa Kids, Międzynarodowego Festiwalu we wrześniu oraz ważnego święta religijnego Święta Najświętszej Maryi Panny Panagia w dniu 08 września.

Do interesujących zabytków wioski należą: Miejskie Muzeum Morza Thalassa; stanowisko archeologiczne Makronisos (z grobowcami pochodzącymi z okresu hellenistycznego i rzymskiego); różne jaskinie morskie (takie jak Palatia i Most Korakas); osobliwy port rybacki, Międzynarodowy Park Rzeźby i przylegający do niego Park Roślin Śródziemnomorskich, Kaktusów i Sukulentów; stary akwedukt; Most Zakochanych - z zamkami miłości - i znaczące zabytki religijne, takie jak kaplice AgiaThekla i Agioi Anargyroi.


Aby zobaczyć mapę Agia Napa, kliknij tutaj
 
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.