fbpx
PL
You are here:Home»Places to go»Villages»Wioska Arsos
Wioska Arsos
Wioska Arsos

Malownicza wioska Arsos, położona w dystrykcie Limassol, zbudowana jest na zboczach góry Laona, na wysokości 850 m n.p.m., zaledwie 42 km od miasta Limassol. Do wioski można dojechać trasą A6, a następnie E601.

Arsos kultywuje tradycje winiarskie od czasów starożytnych, dzięki czemu stała się dużą miejscowością produkującą wino z bogatą historią uprawy winorośli.

Uważa się, że jej nazwa pochodzi od świętego Alsos (gaju) bogini Afrodyty, w którym zbudowana jest wioska, lub od jej statusu jako jednego z czterech miast założonych przez Ptolemeusza Filadelfosa na cześć Arsinoe.

Do ciekawych zabytków należą Muzeum Sztuki Ludowej, ścieżka dydaktyczna „Sześć fontann” (łącząca sześć średniowiecznych fontann wzdłuż rzeki), kościoły i winiarnia. Arsos jest także doskonałym miejscem do uprawiania agroturystyki.

Co roku pod koniec września z okazji zbiorów w wiosce odbywa się Święto Winogron, podczas którego odwiedzający mogą zobaczyć, jak miejscowi przygotowują tradycyjne przysmaki z soku winogronowego, a następnie ich spróbować. W tym czasie można również obejrzeć występy folklorystyczne oraz uczestniczyć w degustacjach wina. Drugim ważnym wydarzeniem jest organizowany co roku 14 listopada jarmark religijny na cześć apostoła Philliposa – opiekuna wioski – z tradycyjnymi straganami.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.