fbpx
PL
You are here:Home»Places to go»Villages»Wioska Episkopi
Wioska Episkopi
Wioska Episkopi
Mała wioska Episkopi, położona w regionie Pafos, jest otoczona urokliwą przyrodą i charakteryzuje się wyjątkowym krajobrazem surowych skał porośniętych winoroślą. Do Episkopi, położonego zaledwie 11 km na północny wschód od Pafos, można dojechać zjazdem A6 z głównego ronda Pafos – Limassol na Konia i Episkopi (jadąc trasą E710).

Nazwa miejscowości pochodzi od siedziby biskupa (z gr. episkopos), która kiedyś znajdowała się w wiosce. W okresie frankijskim zamieszkał ją prawosławny biskup Pafos, który przeniósł tu swoją siedzibę z Polis tes Chrysochous po prześladowaniach wyznawców prawosławia przez Latynów. Wcześniej wieś nosiła nazwę Komi.

Święty Hilarion Wielki (291-371) – ważna postać religijna zarówno dla wschodniego kościoła prawosławnego, jak i rzymskokatolickiego – spędził ostatnie lata swojego pustelniczego życia na wzgórzu za wioską, gdzie pomagał wielu ludziom, lecząc ich lub wypędzając demony. Zwiedzający mogą najpierw zobaczyć celę świętego, a później zapalić świeczkę w kościele zbudowanym na jego cześć.

Obszar ten jest rajem dla miłośników przyrody i doskonałym miejscem do wędrówek i spacerów dzięki czterem zorganizowanym ścieżkom dydaktycznym oraz zachwycającej Skale Episkopi – imponującemu monolitowi, który jest domem dla rzadkich sokołów. Przez wioskę przepływają także dopływy i strumienie rzeki Ezousa. Informacje o przyrodzie otaczającej wioskę można znaleźć w Centrum Ekologicznym Episkopi.

Dzięki spokojnej i zielonej okolicy wioska idealnie nadaje się do prowadzenia agroturystyki.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.