fbpx
PL
You are here:Home»Places to go»Villages»Wioska Askas (dystrykt Nikozja (Lefkosia
Wioska Askas (dystrykt Nikozja (Lefkosia
Wioska Askas (dystrykt Nikozja (Lefkosia

Wioska Askas, położona w paśmie górskim Troodos, w malowniczym regionie Pitsilia w dystrykcie Nikozja, znajduje się na wysokości 900 m n.p.m. Z Nikozji można do niej dojechać trasą E902, następnie E903, a na końcu F915.

Askas zapiera dech w piersiach stromymi górami, głębokimi dolinami oraz przepływającymi wodami rzeki Askas i innych strumieni. Oferuje agroturystykę w pięknych, tradycyjnych kwaterach, w spokojnej okolicy.

Wioska, w której produkuje się wino, wzięła swoją nazwę od imienia bogatego właściciela ziemskiego Manolisa Askasa, który mieszkał tu w 1462 roku, i jest znana z produkcji mocnego spirytusu Zivania.

Zachowano tu tradycyjny charakter zabudowy – wąskie, kręte uliczki, strzeliste kamienne mury

i ręcznie wypiekane dachówki. W wiosce znajduje się również kilka starych, interesujących kościołów m.in. średniowieczny kościół św. Jana Chrzciciela (XVI wiek) i kościół Świętego Krzyża.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.