fbpx
PL
You are here:Home»Places to go»Villages»Wioska Kyperounta
Wioska Kyperounta
Wioska Kyperounta
Wioska Kyperounta, położona w paśmie górskim Troodos, w regionie Pitsilia w okręgu Limassol, znajduje się na wysokości około 1300 m.

Ta otoczona liśćmi wioska jest trzecią najwyżej położoną na wyspie i zachowała swój tradycyjny charakter. Charakterystyczne dla niej są drogi prowadzące pod górę, winorośle, małe podwórka i domy z dachami pokrytymi dachówką i malowniczymi poddaszami, które dodają jej naturalnego uroku.

Wioska została założona w czasach bizantyjskich, a swoją nazwę wzięła od chwastu kypros lub kyperi, który obficie rośnie na tym obszarze.

Do atrakcji wsi należy kościół Agia Marina z XVIII wieku, nowy, okazały kościół Agos Arsenios oraz trzy muzea: Historii Naturalnej, Sztuki Ludowej i Walki Narodowowyzwoleńczej.

Inne ciekawe miejsca to winiarnia Kiperunta i górski park przygód, a także dwie piękne ścieżki przyrodnicze: Doksa soi o Theos i Teisia tis Madaris.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.