fbpx
PL
You are here:Home»Places to go»Villages»Pedoulas village
Pedoulas village
Pedoulas village
Położona w górach Troodos, w dolinie Marathasa w dystrykcie Lefkosia (Nikozja), wioska Pedoulas znajduje się na wysokości 1.100 metrów. Można do niej dojechać z Nikozji drogą E901, następnie B9, następnie E908 i wreszcie F960.

Pedoulas znajduje się wśród sadów i jest szczególnie znany ze swoich wiśni i produktów wytwarzanych z owoców.

Wioska jest bardzo ważna pod względem religijnym dzięki ważnemu kościołowi Archangelos Michael (1474), który należy do najbardziej imponujących kościołów bizantyjskich na Cyprze z niesamowitymi freskami. Kościół jest częścią szlaku 10 kościołów bizantyjskich, które są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.W pobliżu kościoła znajduje się Muzeum Bizantyjskie Pedoulas, które zostało założone w celu przechowywania i przechowywania ikon i artefaktów z kościołów w regionie, z eksponatami pochodzącymi z XII wieku.

Inne interesujące miejsca to Muzeum Sztuki Ludowej, które prezentuje codzienny styl życia mieszkańców wioski, zwyczaje i tradycje z przeszłości, oraz naturalne źródło, o którym mówi się, że jest kluczem do długowieczności. Wielu turystów lubi napić się orzeźwiającej wody ze źródła, gdy przejeżdżają przez wioskę lub zatrzymują się na chwilę w jednym z jej uroczych hoteli.
 
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.