fbpx
PL
You are here:Home»Places to go»Regions & Cities»Lemesos»Miasto Limassol
Miasto Limassol
Miasto Limassol

Limassol już od czasów starożytnych, słynące ze wspaniałych uroczystości, po dziś dzień jest tętniącym życiem centrum wszelkiego rodzaju festiwali organizowanych na wyspie. Jednocześnie spełnia też wszystkie warunki idealnego miejsca do pełnego relaksu plażowania lub też celu niespiesznej wyprawy w poszukiwaniu historycznych odkryć.
 
Od ślubu Ryszarda Lwie Serce i uczt na cześć starożytnych bóstw, do dzisiejszych obchodów karnawału i Festiwalu Wina, Limassol zawsze przyciągało niezliczone rzesze turystów na swoje uroczystości i zabawy.
 
Położenie pomiędzy dwoma dużymi miastami-królestwami z czasów starożytnych - Amathous i Kourion – przydało temu obszarowi znaczenia archeologicznego, natomiast znajdujące się między nimi miasto jest nowoczesne i zróżnicowane, z szerokim wyborem plaż, sklepów, napojów, posiłków i dostępnej rozrywki.
 
Limassol to także morska stolica wyspy, dzięki głównemu portowi handlowemu oraz ekskluzywnej, nowoczesnej przystani, gdzie zarówno mieszkańcy, jak i goście mogą podziwiać wspaniały widok na morze w jednym z wielu nadbrzeżnych lokali.
 
Na terenach wiejskich, które ciągną się się aż po góry, znajdują się jedne
z głównych wiosek winiarskich wyspy, co sprawia, że region Limassol jest powiązany z wielowiekową tradycją uprawy winorośli.
 
Limassol oferuje doświadczenie, którego nie można przegapić, oferując podróż w miejsce, w którym można odkryć kulturę i cudownie się bawić,
a jednocześnie cieszyć się piaskiem, morzem i górami.
 
 Lemesos (Limassol) Citylemesos        

 

VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.