fbpx
PL
You are here:Home»Przydatne informacje»Dla Gości o Specjalnych Potrzebach»Dla Gości o Specjalnych Potrzebach
Accessibility Information Search Module

Dla gości o specjalnych potrzebach, którzy chcą odwiedzić Cypr oferujemy szereg udogodnień, których krótka charakterystyka znajduje się poniżej. Aby uzyskać więcej informacji, proszę kliknąć tutaj, aby pobrać przewodnik "Accessible Cyprus” lub skontaktować się z Cypryjską Organizacją Osób Niepełnosprawnych Ruchowo pod adresem: (+357) 22 496 494, można również odwiedzić stronę internetową organizacji www.opak.org.cy lub skontaktować się z Pancypryjską Organizacją Osób Niepełnosprawnych pod numerem: (+357) 22426301.
 
Porty lotnicze
Oba międzynarodowe lotniska w Larnace i Pafos są w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych i osób o ograniczonej sprawności ruchowej (PRM).
Udogodnienia obejmują:
- Toalety
- Stacje ładowania elektrycznych wózków inwalidzkich przy bramkach odlotów.
- Rampy umożliwiające osobom na wózkach wsiadanie i wysiadanie z autobusów.
- Dodatkowe usługi pomocnicze.
Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat udogodnień i usług dostępnych dla osób niepełnosprawnych i PRM, odwiedź stronę internetową odpowiedniego lotniska na Cyprze:
- Międzynarodowy Port Lotniczy Larnaka: https://www.hermesairports.com/prepare-your-journey/fly-out/prm-accessibility
- Międzynarodowe lotnisko w Pafos: https://www.hermesairports.com/prepare-your-journey/fly-out/prm-accessibility

Hotele
Wiele obiektów hotelowych oferuje szereg udogodnień, aby zapewnić spełnienie specjalnych potrzeb i wymagań. Listę obiektów, które zostały poddane kontroli i stwierdzono, że zapewniają zadowalający poziom udogodnień i usług odpowiednich dla osób o specjalnych potrzebach, można znaleźć tutaj.
Zaleca się jednak, aby w przypadku zainteresowania konkretnym miejscem hotelowym, sprawdzić wyniki powyższej inspekcji tutaj.  Ze względu na to, że w każdej chwili może nastąpić zmiana w zakresie oferowanych udogodnień, lub też dodatkowe obiekty mogą stać się bardziej przyjazne osobom niepełnosprawnym, zaleca się również, aby przed dokonaniem wiążącej rezerwacji skontaktować się bezpośrednio z hotelami w celu upewnienia się, że posiadają one odpowiednie udogodnienia.
 
 
Parkingi
W 2007 roku Parlament Cypru zatwierdził i wprowadził stosowanie Europejskiej Niebieskiej Odznaki na parkowanie w wyznaczonych miejscach dla osób niepełnosprawnych, dostępnych na całej wyspie, zarówno na drogach publicznych jak i parkingach. Organem odpowiedzialnym za wydawanie Niebieskiej Odznaki jest Służba Opieki i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, wchodząca w skład Ministerstwa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, z którą można się skontaktować pod numerem telefonu: (+357)22 815015, lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 
 
Poruszanie się na wózkach
Większość miast na Cyprze jest dostępna dla osób na wózkach, ale wciąż trwają prace nad poprawą infrastruktury. W związku z tym zaleca się, aby osobom na wózkach towarzyszył asystent, jeśli nie są pewni dostępności danego miejsca dla osób niepełnosprawnych.
 
Transport publiczny
Transport po wyspie może być zorganizowany po wcześniejszym poinformowaniu odpowiednich firm transportowych. Dostępne są specjalne autobusy z rampami o małym nachyleniu, pasami bezpieczeństwa i klimatyzacją, a także specjalne taksówki, które mogą przewozić osobę siedzącą na wózku inwalidzkim.
 
Interesujące miejsca
Informacje o ciekawych miejscach dostępnych dla osób na wózkach inwalidzkich można znaleźć w różnych sekcjach dotyczących tego, co warto zobaczyć i robić na wyspie. Często informacje te są wymienione w opisach dotyczących poszczególnych atrakcji.
 
Plaże
Na wyspie znajduje się wiele plaż, które są dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich. Są one oznaczone w szczegółowych opisach dotyczących każdej plaży łatwo rozpoznawalnym symbolem dostępu dla wózków inwalidzkich. Listę w pełni lub częściowo dostępnych plaż na całej wyspie znajdziesz również tutaj.
 
 
 
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.