fbpx
PL
You are here:Home»Przydatne informacje»Telekomunikacja»Telekomunikacja
 
Dostawcy usług telekomunikacyjnych
Od czasu liberalizacji sektora telekomunikacyjnego w 2003 r., zarówno krajowe jak i międzynarodowe stacjonarne i mobilne usługi głosowe, dostęp do Internetu i usługi transmisji danych (zarówno wąskopasmowe jak i szerokopasmowe) są na Cyprze oferowane przez wielu różnych dostawców.
Zachęcamy do sprawdzenia konkretnych usług oferowanych przez licencjonowanych operatorów na wyspie, wymienionych w Katalogu Licencjonowanych Operatorów, który można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Regulacji: https://ocecpr.ee.cy/
 
Połączenia telefoniczne
Wykonywanie połączeń
Aby zadzwonić na Cypr z zagranicy należy wybrać numer 00357, a następnie ośmiocyfrowy numer telefonu.
Dzwonienie w obrębie Cypru wymaga po prostu wybrania ośmiocyfrowego numeru telefonu.
Jeżeli chcą Państwo zadzwonić za granicę będąc na Cyprze, należy wybrać 00, a następnie numer kierunkowy kraju i numer telefonu. Połączenia międzynarodowe można wykonywać z publicznych telefonów dostępnych w wielu centralnych punktach wszystkich miast i wsi, jak również na międzynarodowych lotniskach, w portach i innych miejscach.
 
Międzynarodowe numery kierunkowe:
- Australia: 0061
- Austria: 0043
- Bahrajn: 00973
- Belgia: 0032
- Brazylia: 0055
- Kanada: 001
- Chorwacja: 00385
- Cypr: 00357
- Dania: 0045
- Finlandia: 00358
- Francja: 0033
- Niemcy: 0049
- Grecja: 0030
- Hongkong: 00852
- Węgry: 0036
- Irlandia: 00353
- Izrael: 00972
- Włochy: 0039
- Japonia: 0081
- Luksemburg: 00352
- Malta: 00356
 
Informacja telefoniczna
Całodobowy serwis informacji telefonicznej na Cyprze jest dostępny po wybraniu numeru: 11892 lub 11800.
Informacje dla klientów zagranicznych, kody krajów i numery kierunkowe można uzyskać wybierając numer: 11894.
 
Automaty telefoniczne
Istnieje tylko jeden rodzaj publicznych automatów telefonicznych: automaty na kartę, które zazwyczaj znajdują się w publicznych budkach telefonicznych lub w łatwo dostępnych miejscach prywatnych.
Publiczne automaty telefoniczne mogą być używane zarówno do rozmów krajowych, jak i międzynarodowych. Karty telefoniczne można nabyć w urzędach pocztowych, kioskach i innych sklepach detalicznych. Instrukcje wybierania numerów, jak również stawki, są wyświetlane na ekranie we wszystkich automatach telefonicznych.
 
Połączenie z Internetem
Różne instytucje, w tym centra telefoniczne, kafejki internetowe i hotele, oferują usługi internetowe o różnej prędkości i rodzaju. W zależności od placówki oferowana usługa jest przewodowa lub bezprzewodowa i zazwyczaj jest płatna za godzinę.
Internet WiFi (bezprzewodowy) jest dostępny w wielu miejscach na całej wyspie – w miejscach publicznych i prywatnych placówkach. Niektóre obiekty (np. hotele) mogą pobierać opłatę za korzystanie z Internetu za pomocą karty internetowej, podczas gdy inne oferują usługę za darmo dla swoich klientów. W niektórych miejscach wymagane jest hasło, które jest podawane klientom, podczas gdy w innych - jak również w publicznych 'hotspotach' bezprzewodowych - możliwe jest bezpośrednie połączenie bez użycia hasła.
 
Usługi pocztowe i kurierskie
Urzędy pocztowe
Pocztę można wysłać z urzędów pocztowych znajdujących się na całej wyspie i na lotniskach, lub korzystając z żółtych skrzynek pocztowych na ulicy. Znaczki można kupić we wszystkich urzędach pocztowych, agencjach pocztowych, a także w wielu hotelach, kioskach, itp.
Wszystkie urzędy pocztowe na całej wyspie oferują następujące usługi:
- Poczta lotnicza (przesyłki listowe, pocztowe i paczki) do wszystkich krajów.
- Przekazy pieniężne do większości krajów europejskich.
- Paczki EPG.
- Usługa Parcel24.
- EMS / DATAPOST - usługa kurierska do ponad 123 krajów.
- SAL (surface air lifted service) dla listów, przesyłek pocztowych i paczek.
- Quick Post - kurier premium
- Post Express - kurier lokalny
- Znaczki personalizowane.
- Money Gram - transfer pieniędzy.
- Międzynarodowy przekaz pieniężny.
- Telefonia komórkowa.
- Materiały do pakowania przesyłek.
Wszystkie urzędy pocztowe oferują usługę Poste Restante (poczta na adres urzędu pocztowego).
Godziny pracy urzędów pocztowych mogą ulegać zmianie w zależności od pory roku. Z reguły urzędy pocztowe w okręgach dla każdego większego miasta, wraz z urzędem pocztowym na placu Eleftheria w Nikozji są otwarte przez cały dzień, przez cały rok, od poniedziałku do piątku, podczas gdy wszystkie inne urzędy pocztowe na całej wyspie są zamykane codziennie w godzinach popołudniowych. Wszystkie urzędy pocztowe są zamknięte w niedziele i święta państwowe.
Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej Cyprus Post: https://www.cypruspost.post/
Można się również skontaktować z Centrum Obsługi Telefonicznej Poczty Cypryjskiej wybierając numer: (+357) 80002000.
 
Usługi kurierskie
Usługi kurierskie są dostępne we wszystkich miastach przez odpowiednie oddziały pocztowe oraz przez prywatne firmy kurierskie.
Podczas gdy listy pocztą lotniczą docierają do Europy w ciągu około trzech do czterech dni, firmy kurierskie oferują usługę dostarczenia przesyłki "następnego dnia lub wcześniej".
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.