fbpx
PL
You are here:Home»Places to go»Regions & Cities»Larnaka»Miasto Larnaka
Miasto Larnaka
Miasto Larnaka

Piękna i maleńka, łatwo dostępna i prawdziwie autentyczna Larnaka może być nazwana najstarszą duszą wyspy. Jest to najdłużej nieprzerwanie zamieszkany region Cypru, z historią sięgającą 4.000 lat wstecz. Mimo, iż jest miejscem bogatym w elementy starożytnej kultury, Larnaka to również kwitnące i nowoczesne europejskie miasto, które oferuje to, co najlepsze z obu światów
 
Charakterystyczną cechą Larnaki jest to, co turyści łatwo mogą zauważyć, że nie ma tu podziału na kurort i miasto. Zarówno mieszkańcy jak i goście mogą cieszyć się tymi samymi codziennymi doświadczeniem uroczego
i różnorodnego miasta śródziemnomorskiego. Dzięki fragmentom urozmaiconego wybrzeża, mieszance tradycyjnych i kosmopolitycznych lokali i fascynujących zabytków, Larnaka płynnie łączy swoje dwa "oblicza".
 
Jednym z najbardziej popularnych miejsc jest tętniąca życiem promenada Foinikoudes, wysadzana dorodnymi palmami oraz otoczona plażą, restauracjami i atrakcjami. To nabrzeże łączy się z nadmorską ścieżką Piale Pasza – która przechodzi przez urocze stare dzielnice i tawerny oferujące świeżą rybę – podczas gdy handlowe centrum miasta sprawia, że każdy towar jest na wyciągnięcie ręki, a jednocześnie znajduje się tutaj wspaniała katedra Agios Lazaros (św. Łazarza). Święty Łazarz jest patronem miasta, a jego historia i pomnik służą za trwały symbol znaczącej religijnej historii Larnaki.
 
 
Miasto to jest również najbardziej centralnie położone na wyspie, oferując tym samym łatwy dostęp do innych regionów. Ponadto, małe i malownicze wioski wiejskie w okolicy są znane z lokalnego rzemiosła.
 
Jeśli chcesz być ciepło przyjęty i poczuć wyjątkową lokalną atmosferę w nowoczesnym mieście... Larnaka spełnia wszystkie wymagania!
 


 

 

 
 
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.