fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Religia»Szlaki Religijne»Lefkosia - Religious Gems 2 - Nikozja (Lefkosia) – Klejnoty religijne 2
Lefkosia - Religious Gems 2 - Nikozja (Lefkosia) – Klejnoty religijne 2
Lefkosia - Religious Gems 2 - Nikozja (Lefkosia) – Klejnoty religijne 2
Drugi szlak w Nikozji rozciąga się na obszar dystryku Nikozjai rozpoczyna się od Peristerony i kościoła Agion Varnava i Ilarion. Cechą charakterystyczną tego kościoła jest pięć kopuł, z fresków i ikon zachowały się tylko niektóre dzieła z XII i XV wieku. Nieco dalej na południe znajduje się kościół Αgia Varvara, który pochodzi z XVI wieku, z czasów panowania weneckiego.

Kolejny przystanek to kościół Panagia tis Asinou w Nikitari, jeden z 10 kościołów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Trasa prowadzi przez Galatę i kościół Panaga tis Poditou, który również znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Kolejna wizyta w wiosce Galata to wizyta w kościele Michała Archanioła lub Theotokos, a następnie w kościele Agios Sozomenos, który został zaproponowany do wpisania na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Szlak kończy się w Kakopetrii, w Agios Nikolaos tis Stegis, kościele z XIII wieku, który jest już jednym z 10 cypryjskich obiektów światowego dziedzictwa UNESCO.

Całkowita długość trasy: 149 km.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.