fbpx
PL
You are here:Home»Places to go»Rural»Cycling»Lefkosia (Nicosia) - Asinou Cycling Route
Lefkosia (Nicosia) - Asinou Cycling Route
Lefkosia (Nicosia) - Asinou Cycling Route
Ta 83-kilometrowa trasa prowadzi rowerzystów z przedmieść Nikozji do lasu Adelfoi i obok wczesnobizantyjskiego kościoła Panagia Forviotissa (Asinou).

Punktem początkowym trasy jest skrzyżowanie na obrzeżach Lakatamii, gdzie przez około pół kilometra kieruje się na zachód, zanim dotrze do ścieżki rowerowej Lakatamia nad brzegiem rzeki Pediaios. Ścieżka rowerowa kończy się na ulicy Agios Georgios, gdzie skręca w prawo i na zachód, aby dotrzeć do świateł na drodze Lefkosia - Palaichori. Prawie dokładnie naprzeciwko świateł znajduje się droga, która prowadzi do wioski Agioi Trimithias i do Palaiometocho i Menoiko.
Z Menoiko trasa biegnie polną drogą, a następnie dociera do utwardzonej drogi tuż za wioską Kato Moni. Stamtąd na południowym wschodzie widoczny jest kamieniołom Mitsero, a na południowym zachodzie góry Troodos. Z Kato Moni trasa kieruje się na północ drogą Peristerona - Platanistasa. Wspina się przez krótki odcinek, po czym skręca w prawo w kierunku wioski Agia Marina. Z Agia Marina przechodzi przez wioskę Agios Georgios, mija miejsce piknikowe Kapoura i wioski Kannavia i Spilia. Przy wjeździe do Spilii i w prawo prowadzi polna droga prowadząca do Asinou i obszaru, w którym najbardziej aktywny był antykolonialny ruch EOKA. Polna droga biegnie na północ przez las Adelfoi przez 23 km, prowadząc do bizantyjskiego kościoła Panagia Forviotissa w Asinou. Alternatywną drogą dla Asinou jest 9-kilometrowa droga leśna tuż za miejscem piknikowym Kapouras na zachodzie.

Około 3 km wzdłuż utwardzonej drogi za Asinou znajduje się wioska Nikitari. Stamtąd znaki drogowe prowadzą z powrotem do Nikozji przez wioski Vyzakia i Orounta.Ta część drogi nie jest utwardzona. Z Orounty trasa skręca na północ na drogę Peristerona - Platanistasa w kierunku Kato Moni w drodze powrotnej do Lefkozji. Alternatywną, mniej skomplikowaną trasą jest droga przez Orounta i Peristerona, a następnie z powrotem do Nikozji główną drogą Lefkosia - Morfou.

Punkt początkowy: Skrzyżowanie Agios Mamas
Punkt końcowy: Asinou
Dystans całkowity: 83km
Przyrost wysokości: 975 m
Poziom trudności: Trudna trasa o średnim nachyleniu 2%, ale nie większym niż 5%. Wymaga roweru górskiego z 21 biegami.
Warunki drogowe: Różnorodne powierzchnie.
 
 
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.