fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Szlakiem Cypryjskich Winnic»Szlak winiarski Doliny Diarizos (wiejski)
Szlak winiarski Doliny Diarizos (wiejski)
Szlak winiarski Doliny Diarizos (wiejski)
Wybierz się w fascynującą podróż wzdłuż rzeki Diarizos, przez piękne, dziewicze, zielone krajobrazy usiane malowniczymi winnicami, aby odkryć mniej znany region produkcji wina – Dolinę Diarizos, położoną na wschód od Pafos.

Niepozorna, ale zapierająca dech w piersiach trasa przebiega przez 14 wiosek położonych na wzgórzach, z możliwością odwiedzenia tylko dwóch – ale znaczących – winiarni, które sprawiają, że region ten zajmuje ważne miejsce na mapie produkcji wina na wyspie.
Położone na niższej wysokości niż inne główne obszary uprawy winorośli, wina produkowane na tym terenie są wyjątkowe. Wspinając się w górę, można napotkać 18 różnych rodzajów winorośli, wśród których dominuje lokalna odmiana mavro (czerwona). Spokojne krajobrazy oraz interesująca flora i fauna są dodatkowo podkreślane przez prawdziwą gościnność miejscowej ludności i przyjemne doznania płynące z rozwijającego się handlu winem.

Ta zielona trasa prowadzi przez: Pafos, Acheleia, Kouklia, Nikokleia, Choletria, Stavrokonnou, Kelokedara, Salamiou, Mesana, Arminou, Filousa, Agios Nikolaos, Praitori, Kedares, Agios Georgios, Mamonia i Fasoula.