fbpx
PL
You are here:Home»Places to go»Villages»Wioska Tochni
Wioska Tochni
Wioska Tochni

Piękna wioska Tochni, położona w regionie Larnaka, jest idealnym, idyllicznym miejscem dla agroturystów i jedną z najstarszych wiosek na wyspie. Znajduje się ok. 36 km na południowy zachód od Larnaki, do wioski można dojechać trasami A5, A1 i F116.

Do ciekawych zabytków należą urocze domy zbudowane z kamienia tochni, który wydobywany jest w pobliżu, małe muzeum bizantyjskie oraz kościół łaciński w centrum wioski. Kościół ten, z widokiem na prawosławną cerkiew Agios Constantinos i Agia Eleni, został zrekonstruowany na miejscu pierwotnego, o którym mówi się, że został założony przez św. Helenę po jej powrocie z Ziemi Świętej, kiedy przywiozła ze sobą kawałek Krzyża Świętego.

Piękny krajobraz wioski i jej okolic sprawia, że jest ona doskonałym miejscem do zwiedzania na rowerze – w wiosce znajdują się różne centra rowerowe, można też pojeździć konno.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.