fbpx
PL
You are here:Home»Places to go»Regions & Cities»Larnaka»The Larnaka (Larnaca) Region
The Larnaka (Larnaca) Region
The Larnaka (Larnaca) Region
 
Wschód spotyka zachód w starożytnym dystrykcie Larnaka, gdzie setki lat przenikania się różnorodnych cywilizacji, architektury i kultury pozostawiły po sobie ślad w postaci wyjątkowego i zróżnicowanego regionu.
 
Zarówno chrześcijaństwo jak i islam są reprezentowane w Larnace przez miejsca o ważnym znaczeniu religijnym. Kościół Agios Lazaros (św. Łazarza), który żył w Larnace po wskrzeszeniu przez Chrystusa, oraz meczet hala Sultan – zbudowany na część ciotki proroka Mahometa – są głównym atrakcjami miasta. Inne ciekawe miejsca to średniowieczny zamek, wysadzana palmami promenada Foinikoudes oraz Słone Jezioro w Larnace, które w miesiącach zimowych wypełnia się stadami jaskrawo różowych flamingów.
 
Podążając w głąb regionu, można dotrzeć do gór Troodos, które są usiane uroczymi wioskami o wąskich uliczkach, gdzie tradycja i wymagające kunsztu rękodzieło są ciągle żywe. Można tu przywołać słynne, ręcznie robione koronki z Lefkary oraz delikatne srebrne filigrany. Wioski takie jak Kato Drys, Vavla i Odou również zachwycają urodą i spokojem.
 
Region ten jest również bogaty w ważne stanowiska archeologiczne, w tym Choirokoitia – jedna z najlepiej zachowanych osad prehistorycznych w basenie Morza Śródziemnego – oraz znajdujące się na terenach rolniczych stanowisko Kalavasos Tenta.
 
Jednymi z piękniejszych przykładów sztuki bizantyjskiej okresu justyniańskiego są rzadkie mozaiki z VI w., przedstawiające Matkę Boską z Dzieciątkiem pomiędzy dwoma archaniołami, które można zobaczyć w kościele Angeloktisti Church w wiosce Kiti, Kaplica Królewska – zbudowana w 1421 przez króla Janusa Lusignan – posiada intersujący obraz naścienny przedstawiający króla i jego żonę Charlotte de Bourbon.
 
Ciesz się tym bogatym ładunkiem różnorodności i historii, połączeniem wybrzeża i gór w zachwycającym regionie Larnaka!

 



 

The official portal of Cyprus tourism recommends to all our Indian tourists: use coupons and promo codes from The Hindu! for your online shopping. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love Перейдите на официальное зеркало Вавада и играйте без блокировок.