fbpx
PL
You are here:Home»Places to go»Regions & Cities»Troodos»Region Troodos
Region Troodos
Region Troodos
Z powietrzem wypełnionym aromatem sosen, tym intensywniejszym im wyżej dotrzesz, góry Troodos można nazwać „zielonym sercem” wyspy
i odświeżającą oazą, która hipnotyzuje niekończącymi się widokami lasów, dolin i sadów.
 
Na region składa wiele różnych, tradycyjnych wiosek, a każdy zakręt na górskich drogach prowadzi w inne miejsce. Łańcuch winiarskich społeczności od wieków praktykuje uprawę winorośli, inne miejscowości są znane z kunsztownego rękodzieła, od koronki i wyrobów ze srebra po ceramikę i plecenie koszy. Wioski zajmujące się rolnictwem słyną ze swoich owoców, a jedna gładko przechodzi w drugą, podczas gdy wodospady i źródła oferują orzeźwiającą wodę dla ludzi i zwierząt.
 
Najwyższy szczyt łańcucha – 1952 m n.p.m. – góra Olimp – w okresie zimowym wita narciarzy swoimi ośnieżonymi zboczami. Liczne skarby natury czekają aby je odkryć w czasie pieszych i rowerowych wypraw, wzdłuż szlaków, między skałami i w lasach oraz wioskach witających gości zainteresowanych poznaniem ich wyjątkowych, lokalnych zwyczajów.
 
Region Troodos jest ważny również ze względów religijnych, to na jego terenie znajduje się grupa 10 bizantyjskich kościołów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz wiele innych klasztorów i kapliczek. Bezcenne starodawne freski, fascynujące historie o świętych i unikalna architektura ukazuje jak głęboko sięgają korzenie chrześcijaństwa na wyspie.
 
Niezależnie od tego czy chcesz uciec od gorących plaż, odkryć cypryjską florę i faunę czy też cofnąć się w czasie, łańcuch gór Troodos jest idealnym miejscem by doświadczyć czegoś innego.

 

 
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.