fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Muzea i Galerie»Muzeum Sztuki Ludowej „Kostas Kaimakliotis” w Aradippou
Muzeum Sztuki Ludowej „Kostas Kaimakliotis” w Aradippou
Muzeum Sztuki Ludowej „Kostas Kaimakliotis” w Aradippou
Muzeum Sztuki Ludowej w wiosce Aradippou powstało w 2007 roku jako centrum ochrony, badań i promocji tradycyjnego folkloru cypryjskiego.
Zlokalizowane w rezydencji z 1901 roku muzeum wykorzystuje podziemia i piętro budynku na sale wystawowe, podczas gdy mały amfiteatr w podwórku jest wykorzystywany w okresie letnim na wydarzenia kulturalne i przedstawienia oraz wystawy czasowe.

W podziemiach muzeum znajdują się: pokój dzienny, salon, sala tkacka, sala ze sprzętami domowymi, sala prezentująca informacje o rolnictwie i hodowli zwierząt oraz sala z informacjami o tradycyjnych zawodach. W okresie od marca do maja goście mogą oglądać sezonowy proces hodowli jedwabników, które wtedy robią kokony, a następnie się z nich wykluwają.

Na piętrze znajdują się dwa pomieszczenia: sale społecznych i kulturalnych tradycji Aradippou, gdzie odbywa się dogrywanie sceny z rytuału tradycyjnych zaślubin „strojenie panny młodej”.

Budynek, w którym znajduje się muzeum pierwotnie należał do rodziny Kostasa Xatzikakou. Następnie został kupiony przez rodzinę Pavlosa Konstantinides, która sprzedała go rodzinie Kaimakliotis i to właśnie ta rodzina przekazała budynek władzom miejskim dla uczczenia pamięci Kostasa Kaimakliotisa.

Region: Larnaka
Adres:  Thermopilon 12, wioska Aradippou
Współrzędne GPS: szer.: 34.95182 dł.: 33.588538
Kontakt:  tel.: +357 24 531 218, fax: +357 24 530 690
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek: 07.30–15.00, sobota-niedziela: zamknięte
Okres działania: cały rok, zamknięte w święta.
Cena biletu: 1,00 Euro
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.
 
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.