fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Muzea i Galerie»Muzeum Archeologiczne Dystryktu Limassol (Archaeological Museum of the Limassol District)
Archaeological Museum of the Lemesos (Limassol) District
Muzeum Archeologiczne Dystryktu Limassol (Archaeological Museum of the Limassol District)
W Muzeum Archeologicznym w Limassol znajduje się bogata i godna uwagi kolekcja starożytnych przedmiotów, z okresu od neolitu do czasów rzymskich, pochodzących z wykopalisk prowadzonych na różnych stanowiskach archeologicznych w regionie Limassol.

Eksponaty znajdują się w trzech salach i są podzielone na trzy główne kategorie. W pierwszym pomieszczeniu znajdują się wyroby garncarskie z różnych okresów historycznych; w środkowym – monety, biżuteria, lampy oraz rozmaite narzędzia i przedmioty z miedzi, a w trzecim – rzeźby, nagrobki, kapitele, inskrypcje i inne przedmioty z marmuru i wapienia. Wśród eksponatów znajdują się także różne przedmioty związane z kultem Afrodyty, takie jak wota płodności i inne oraz figurki kobiet z terakoty.

Muzeum jest powiązane ze Szlakiem Afrodyty.

Region: Limassol
Adres:  Anastasi Sioukri & Vyronos 5 (w pobliżu Ogrodów Miejskich)
Współrzędne GPS: szer.: 34.68518 dł.: 33,05408
Kontakt:  tel.: +357 25 305 157
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek: 08.00–16.00, sobota-niedziela: zamknięte
Okres działania: cały rok, zamknięte w święta państwowe
Cena biletu: wstęp bezpłatny
Dostęp dla osób niepełnosprawnych: rampa wejściowa i windy oraz toalety dostosowane dla osób niepełnosprawnych
Strona internetowa: http://www.mcw.gov.cy/da
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.
 
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.