fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Przyroda»Przyroda
Obdarzony całą paletą pięknych krajobrazów, Cypr rozciąga na przestrzeni bogatej w mieniące wybrzeża, pofałdowane góry, aromatyczne lasy i skaliste przylądki. Od ciepłych wybrzeży do dziewiczej i chłodnej oazy w górach Troodos miłośnicy przyrody, artyści, fotografowie i odkrywcy będą zachwyceni spotkaniem płochliwych stworzeń i odkryciem rzadkich roślin, które zerkają z wodospadów, zatoczek, lasów, krętych szlaków i odosobnionych piaszczystych plaż. Ponieważ wyspa leży na szlaku migracji ptaków między Europą, Azją i Afryką, Cypr jest marzeniem obserwatorów ptaków, ze stadami flamingów odwiedzających słone jeziora i wieloma innymi ważnymi gatunkami przelatującymi lub gniazdującymi. Głęboko w lasach, narodowe zwierzę – muflon – wędruje swobodnie, a zobaczenie tej płochliwej, dzikiej owcy jest prawdziwą gratką zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Egzotyczne i rzadkie formy dzikiej przyrody również nadają Cyprowi szczególny charakter. Żółwie zielone i żółwie błotne rozmnażają się latem na piaszczystych plażach wyspy, podczas gdy foka śródziemnomorska i delfiny są również widywane podczas pływania w ciepłych, spokojnych i krystalicznie czystych morzach wyspy.

Botanicy jak i zielarze docenią zieloną stronę wyspy, z dużą ilością lokalnych ziół i roślin endemicznych, w tym cypryjskiej orchidei, tulipana i krokusa, czekających na natknięcie się na nie wzdłuż krętych ścieżek przyrodniczych i mniej uczęszczanych tras.

Od oszałamiającego wschodu do zapierającego dech w piersiach zachodu słońca, naturalny urok Cypru jest zarówno wspaniały, jak i inspirujący... a wszystko to czeka na odkrycie.
Suggested Things to Do:

Nature selected articles

Nature popular articles