fbpx
PL
You are here:Home»Places to go»Regions & Cities»Lefkosia»Region Nikozja (Lefkosia)
Region Nikozja (Lefkosia)
Region Nikozja (Lefkosia)
 
Wyróżniając się tym, iż jest to jedyna podzielona stolica na świecie, Nikozja i jej okolice łączą w sobie tętniące życiem centrum handlu i biznesu wyspy z ciekawą przeszłością oraz obszary wiejskie, gdzie można uciec w naturalnie piękne, zielone okolice.
 
Sama stolica jest zanurzona w historii i kulturze,z uroczym starym miastem otoczonym masywnymi weneckimi murami i największym na wyspie skupiskiem muzeów, galerii sztuki oraz zabytków religijnych i historycznych, które opowiadają wspaniałe historie wyspy sprzed wieków.
 
Poza granicami ruchliwej stolicy, region rozciąga się na tereny wiejskie. Tam, wśród sadów i gajów oliwnych, lasów i wzgórz ujawnia się inna strona jego oblicza.
 
Zwiedzający napotkają tutaj ruiny dwóch bogatych miast-królestw, które również stanowią część regionu Nikozja; Tamassos i Idalion (oba na południe od Nikozji).
 
Tamassos zostało zbudowane w pobliżu kopalni miedzi i bardzo dobrze prosperowało w czasach rzymskich - kiedy Cypr słynął z wydobycia tego metalu. Na stanowisku w Idalion znajduje się muzeum z pokazanymi chronologicznie eksponatami odkrytymi na tym terenie.
 
Przemieszczając się w górę, w lasy sosnowe Machairas, krajobraz staje się coraz bardziej malowniczy. Znajdują się tu ważne zabytki, takie jak starożytny klasztor Machairas i klasztor Agios Irakleidios, gdzie przechowywane są relikwie tego świętego.
 
W tym regionie można również napotkać wiele ciekawych, górskich wiosek, które stanowią część wiejskiego krajobrazu, z brukowanymi uliczkami i zachowanymi kamiennymi i glinianymi domami. Oferują one wgląd w życie wiejskie na Cyprze. Warto odwiedzić wioskę Fikardou, która została uznana za zabytek narodowy i otrzymała nagrodę Europa Nostra w 1987 roku za starannie odrestaurowane XVIII-wieczne domy z ich niezwykłą stolarką
i architekturą ludową. Inne ciekawe wioski to Alona, Prodromos, Pedoulas, Kakopetria i Palaichori.
 
Oferując to, co najlepsze z dwóch światów: tętniącej życiem stolicy, a także wiejskiego zacisza, oba "oblicza" regionu Lefkosia są równie urokliwe.

VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.