fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Miejsca i Zabytki»Miejsce narodzin Afrodyty – Petra tou Romiou
Miejsce narodzin Afrodyty – Petra tou Romiou
Miejsce narodzin Afrodyty – Petra tou Romiou
Mityczne miejsce narodzin Afrodyty, Petra tou Romiou, to ciekawa formacja geologiczna ogromnych skał rozciągająca się wzdłuż jednego z najpiękniejszych wybrzeży na wyspie, położona na południowo-zachodnim wybrzeżu dystryktu Pafos.

Według legendy, z morskiej piany narodziła się tu starożytna grecka bogini miłości i piękna – Afrodyta, która wynurzyła się z fal i została odprowadzona na muszli na tę właśnie plażę.

Z gigantycznymi formacjami skalnymi, które można zobaczyć w tym samym miejscu, wiąże się inna – bardziej aktualna – legenda, która mówi, że bizantyjski bohater Digenis Akritas wzniósł je tam, aby powstrzymać arabskich Saracenów (VII-X wiek) . To do tego bohatera pochodzi nazwa Petra tou Romiou (gr. skała Greka).

Podobno w pewnych warunkach pogodowych fale podnoszą się, łamią i tworzą słup wody, który rozpływa się w słup piany. Dzięki wyobraźni wygląda to chwilowo jak efemeryczny, ulotny kształt człowieka. Inne popularne mity mówią, że trzykrotne opłynięcie skały przyniesie liczne błogosławieństwa, w tym wieczną młodość, urodę, szczęście, płodność i prawdziwą miłość.

Miejsce łączy się ze Szlakiem Afrodyty.

Petra tou Romiou – przewodnik audio (Audio Guide)
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.