fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Miejsca i Zabytki»Kaplica Agios Georgios
Kaplica Agios Georgios
Kaplica Agios Georgios
Zbudowana na szczycie niskiego wzgórza, zwrócona w kierunku słonego jeziora, ta urocza kamienna kapliczka Agios Georgios pochodzi z XIII wieku, kiedy był to kościół średniowiecznej wioski Agrinou i jest przykładem architektury okresu późnego Bizancjum.

Wioska i kościół zostały zniszczone przez egipskich Mameluków, którzy w 1426 roku najechali wyspę i pojmali króla Janusa Lusignan. Wkrótce kościół został odbudowany, a król uwolniony, jednak wyspa musiała płacić Mamelukom trybut lenny, aż do okupacji osmańskiej.

Kościół w XVIII i XIX wieku był wykorzystywany jako klasztor, ale struktury przylegające do budynku uległy zniszczeniu w XX wieku, przywracając kościołowi jego pierwotny wygląd. Na północnej ścianie zachował się malowany wizerunek świętego.

Region: Larnaka
Adres: Faneromenis Avenue
Godziny otwarcia: jak godziny otwarcia kościoła
Okres działania: cały rok; zamknięte w święta państwowe
Cena biletu: wstęp bezpłatny
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.

 

VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.