fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Miejsca i Zabytki»Agios Georgios Makris Chapel
Agios Georgios Makris Chapel
Agios Georgios Makris Chapel
Zbudowana na szczycie niskiego wzgórza, zwrócona w kierunku słonego jeziora, ta urocza kamienna kapliczka Agios Georgios pochodzi z XIII wieku, kiedy był to kościół średniowiecznej wioski Agrinou i jest przykładem architektury okresu późnego Bizancjum.

Wioska i kościół zostały zniszczone przez egipskich Mameluków, którzy w 1426 roku najechali wyspę i pojmali króla Janusa Lusignan. Wkrótce kościół został odbudowany, a król uwolniony, jednak wyspa musiała płacić Mamelukom trybut lenny, aż do okupacji osmańskiej.

Kościół w XVIII i XIX wieku był wykorzystywany jako klasztor, ale struktury przylegające do budynku uległy zniszczeniu w XX wieku, przywracając kościołowi jego pierwotny wygląd. Na północnej ścianie zachował się malowany wizerunek świętego.

Region: Larnaka
Adres: Faneromenis Avenue
Godziny otwarcia: jak godziny otwarcia kościoła
Okres działania: cały rok; zamknięte w święta państwowe
Cena biletu: wstęp bezpłatny
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.

 

Quickest way to buy Tramadols cheap along with great Soma overnight delivery option The official portal of Cyprus tourism recommends to all our Indian tourists: use coupons and promo codes from The Hindu! for your online shopping.