fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Miejsca i Zabytki»Kościół Timiou Stavrou (św. Krzyża) w Anogirze
Kościół Timiou Stavrou (św. Krzyża) w Anogirze
Kościół Timiou Stavrou (św. Krzyża) w Anogirze
Położony na południowy zachód od wsi Anogyra, kościół Timiou Stavrou jest zbudowany na fundamentach wczesnochrześcijańskiej bazyliki. Pod koniec XV wieku obecny kościół został zbudowany na fundamentach starszych kościołów.

W swojej obecnej formie klasztor jest skomplikowanym kompleksem architektonicznym. Jego sklepiony kolebkowo kościół z pojedynczą nawą i kopułą ozdobiony jest malowidłami ściennymi w stylu renesansu paleologów, które pomimo wyraźnego zużycia pozostają wyjątkowymi przykładami tego stylu malarskiego na Cyprze.

Sama wioska położona jest w połowie drogi między Limassol i Pafos, 400 m n.p.m. i zachowuje swój tradycyjny charakter i lokalne zwyczaje. Wioska jest otoczona sadami karobowymi, „czarnym złotem” wyspy i słynie z wyrobu tradycyjnych słodyczy (pasteli).


Region: Limassol
Adres: wioska Anogyra, 39 km na zachód od Limassol
Kontakt: tel.: +357 25 222 679 / +357 25 221 496
Godziny otwarcia: w czasie dnia
Okres działania: cały rok
Cena biletu: wstęp bezpłatny
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.

 

VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.