fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Miejsca i Zabytki»Sanctuary of Aphrodite at Palaipafos
Sanctuary of Aphrodite at Palaipafos
Sanctuary of Aphrodite at Palaipafos
Stanowisko archeologiczne Palaipafos (po grecku "stare Pafos") znajduje się w wiosce Kouklia i było jednym z najważniejszych miast-królestw Cypru, a także pierwszym cypryjskim stanowiskiem, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1980 roku.
Sanktuarium Afrodyty jest najsłynniejszym z sanktuariów starożytnej greckiej bogini, a jego starożytne pozostałości pochodzą z XII wieku p.n.e., gdzie pozostawało miejscem kultu do III - IV wieku n.e.

Istnieją dwie wersje założenia Palaipafos; Jedna z opowieści mówi, że Agapenor, król Tegei (Peloponezu), założył miasto-królestwo w drodze powrotnej z wojny trojańskiej. Druga legenda mówi, że Kinyras, lokalny legendarny król (XII wiek) był założycielem i pierwszym arcykapłanem Sanktuarium Afrodyty.

Muzeum, mieszczące się w posiadłości Lusignan, prezentuje wiele interesujących znalezisk z tego obszaru i pokazuje, jak kult bogini płodności przekształcił się w kult Afrodyty.
Miejsce to jest połączone ze Szlakiem Kulturowym Afrodyty.

Region: Pafos (Pafos)
Adres: Wioska Kouklia, 14 km na wschód od Pafos
Nr kontaktowy: Tel.: +357 26 432 155
Godziny pracy: 16 kwietnia - 15 września, codziennie: 08:30 - 19:30
16 września - 15 kwietnia, codziennie: 08:30 - 17:00
Od 1 lipca 2024 r. rozkład jazdy będzie następujący:  Wtorek-niedziela: 8:30-17:00.  Poniedziałek: 8:30-20:30.
Czynne w okresie: Przez cały rok.
Zamknięte w Boże Narodzenie, Nowy Rok i Niedzielę Wielkanocną (greckie prawosławne).
Wstęp: €4,50
Dla grup zorganizowanych liczących powyżej 10 osób obowiązuje 20% zniżka na opłaty startowe.
Departament Starożytności może wydawać specjalne karty wstępu do wszystkich swoich muzeów i zabytków: jednodniowe (1) karty wstępu - 8,50 €, trzy (3) karty wstępu - 17,00 €, siedmiodniowe (7) karty wstępu - 25,00 €.
Strona internetowa: www.mcw.gov.cy/da
  Godziny otwarcia i zamknięcia, a także opłaty za wstęp mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Odwiedzającym zaleca się weryfikację przed wizytą.
 
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.